Blog, a w zasadzie Vlog

Na początku przedstawialiśmy trafiające do nas przypadki w formie tekstowej, jednak rozwój internetu, hobby oraz chęć samodoskonalenia się spowodował zakiełkowanie pomysłu, aby naszą pracę przedstawiać w inny sposób.

W ten sposób powstał kanał na YouTube oraz konta na Facebook'u oraz Instagram'ie zbierające fotorelacje.
Fotografia zawsze była dla mnie ciekawa jednak nie pomyślałbym nigdy, że stanie się ona w pewien sposób powiązana z moją pracą. O nagrywaniu i obróbce wideo nie wspomnę.

Jeżeli masz ochotę zobaczyć jak wygląda nasza praca (i ogólnie proces odzyskiwania danych z różnych urządzeń) od kuchni zapraszam na nasz kanał oraz profile społecznściowe!
Może akurat zobaczysz tam swój przypadek?

Żółwik i do zobaczenia!
- Łukasz -

 • Obrazowanie macierzy RAID 5 / Odzyskiwanie danych

   Jak się okazało najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ sam rejestrator, my dostaliśmy tylko nośnik pamięci, więc aby nie ryzykować pogłębienia możliwych uszkodzeń podjęto działania prewencyjne mające na celu zabezpieczyć potencjalny materiał dowodowy.

   Sumarycznie okazało się, że sam dysk mógł być sprawny na tyle aby oddać dane od razu. Cóż... I takie przypadki się trafiają...

   Obejrzyj

 • Obrazowanie macierzy RAID 5 / Odzyskiwanie danych

   Kolejny raz uszkodzenia programowe HDD wynikają z uszkodzenia fizycznego

   O tym jak powszechne w dyskach Seagate, zwłaszcza nowych, są uszkodzenia łączone mówić nie trzeba. Ale można pokazać, jak wygląda upchanie pojemności 3, 4 a nawet 5TB w 2,5" korpusie.

   Obejrzyj

 • Obrazowanie macierzy RAID 5 / Odzyskiwanie danych

   Dość często najlepszym sposobem przywrócenia dostępu do danych jest naprawa urządzenia.

   Dzisiaj w sumie bez opisu, wszystko zostało chyba powiedziane w filmie. Jedyne o czym warto wspomnieć to to, że materiał z usuwania soldermaski z PCB przed lutowaniem drutów nie został nagrany z powodu zapełnienia karty pamięci w mikroskopie.

   Obejrzyj