A blog, actually a Vlog

At the beginning, we presented the cases we received in text form, but the development of the Internet, hobbies and the desire to self-improve resulted in the idea to present our work in a different way.

Thus a channel was created on YouTube and accounts on Facebook'u and Instagram'ie collecting photo reports.
Photography has always been interesting to me, but I would never have thought that it would become related to my work in some way. I will not mention video recording and processing.

If you want to see what our work looks like (and in general the process of data recovery from various devices) from the kitchen please visit our channel and social profiles!
Maybe you will see your case there?

Fist bump and see you!
- Lukas -

 • Obrazowanie macierzy RAID 5 / Odzyskiwanie danych

   Jak się okazało najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ sam rejestrator, my dostaliśmy tylko nośnik pamięci, więc aby nie ryzykować pogłębienia możliwych uszkodzeń podjęto działania prewencyjne mające na celu zabezpieczyć potencjalny materiał dowodowy.

   Sumarycznie okazało się, że sam dysk mógł być sprawny na tyle aby oddać dane od razu. Cóż... I takie przypadki się trafiają...

   Watch it

 • Obrazowanie macierzy RAID 5 / Odzyskiwanie danych

   Kolejny raz uszkodzenia programowe HDD wynikają z uszkodzenia fizycznego

   O tym jak powszechne w dyskach Seagate, zwłaszcza nowych, są uszkodzenia łączone mówić nie trzeba. Ale można pokazać, jak wygląda upchanie pojemności 3, 4 a nawet 5TB w 2,5" korpusie.

   Watch it

 • Obrazowanie macierzy RAID 5 / Odzyskiwanie danych

   Dość często najlepszym sposobem przywrócenia dostępu do danych jest naprawa urządzenia.

   Dzisiaj w sumie bez opisu, wszystko zostało chyba powiedziane w filmie. Jedyne o czym warto wspomnieć to to, że materiał z usuwania soldermaski z PCB przed lutowaniem drutów nie został nagrany z powodu zapełnienia karty pamięci w mikroskopie.

   Watch it